Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

3AC kurucu ortağından BTC yorumu: Süper döngü başladı

7 ay önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Three Arrows Capital’in (3AC) kurucu ortaklarından Kyle Davies, Bitcoin’in (BTC) uzun süredir beklenilen süper döngüye girdiğini iddia etti.

Kripto para piyasası boğa beklentisiyle ilerleyişini sürdürürken, sektörün içindeki önemli isimlerden yorumlar da gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz boğa döngüsünde büyük faaliyetlere imza atan, ancak Luna kriziyle iflas eden ve davalık olan 3AC’nin kurucu ortağı gün yüzüne çıktı. Uzun süre sonra yorum yapan 3AC kurucu ortağı Kyle Davies, BTC’nin dört yıllık döngüsel ilerleyişinde son evre olan süper döngüye girdiğini iddia etti.

3AC kurucu ortağı heyecanlandırdı: BTC zirveye mi oynayacak?

Kripto sektöründe uzun yıllardır yer alan Three Arrows Capital’in (3AC) kurucu ortağı Kyle Davies, kripto yatırımcılarını heyecanlandıran bir paylaşımda bulundu.

X platformu üzerinden takipçilerine seslenen Davies, BTC’de dört yıllık döngünün sonuncusu olan süper döngü evresinde olunduğunu iddia etti. Davies, “İşte başlıyoruz. 4 yıllık döngü. Her zamanki gibi tahmin edilebilir. Süper döngü.” dedi.

Dört yıllık BTC döngüsü ise şu şekilde biliniyor;

  • 1- Boğa piyasasının sonu ve geri çekilme yılı
  • 2- Ayı piyasası yılı
  • 3- Dipten çıkış yılı
  • 4- Boğa piyasasının başladığı yıl

Dört yıllık döngüde artık boğa piyasasının başladığına işaret eden Davies’e takipçilerden yoğun eleştiri geldi. 3AC şirketinin birkaç yıl önce iflas edip milyonlarca doları piyasadan silmesi, Davies’e olan güveni azaltmış durumda.

Davies’in X paylaşımına gelen yorumlar arasında, hırsızlık suçlamaları ve kaldıraçlı işlemler göndermesi yer aldı. Bir X kullanıcısı, Davies’e, “Hedge fonunu eriten ve on milyarlarca dolarlık hasara neden olan adam.” dedi.

3AC kurucu ortağının süper döngüden bahsederken “Her zamanki gibi tahmin edilebilir” demesi, zamanında 3AC’nin neden iflas ettiği sorusunu akıllara getirdi. Kripto hedge fonu 3AC, kaldıraçlı işlemlerde büyük bir varlığı erittiği için iflas etmiş ve kripto sektörünü zor duruma sokmuştu.