Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Açıklandı: Bir Sonraki Ralli İçin Sepete Atmalık 2 Altcoin

7 ay önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Bitcoin’in kripto piyasası üzerindeki hakimiyeti %55’lik zirvesinden hafif bir düşüşle %53’e geriledi. Bu arada, altcoin’lerin toplam kapitalizasyonu 700 milyar doların üzerinde kalmaya devam ediyor. Yatırımcılar artık bir altcoin sezonunu gözlüyor. Kripto uzmanı Vinicius Barbosa’ya göre iki token sonraki altseason için sepete atmaya değer.

Uzmanın listesinde ilk sırada Nano (XNO) var

Nano, geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın yapay zekası Grok tarafından ödemeler için en uygun kripto para birimi olarak belirtildi. Birkaç gün sonra, GNY Range Report, MEXC ve Onramp Money gibi birçok platform kapsama alanlarını ve listelemelerini duyurdu. Bu arada, XNO basın saatine göre gün içinde %19,21 artışla 1,31 dolardan işlem görüyordu. Ek olarak, Nano yılbaşından bugüne (YTD) %92 artış gösterdi. Böylece, AVAX gibi daha yüksek kapitalizasyona sahip altcoin projelerinin gerisinde kaldı.

XNO günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Özellikle, en önemli artış borsa hacminde gerçekleşti. Nano’nun 24 saatlik hacmi şu anda 68,63 milyon dolar seviyesinde. Ayrıca, hacim bakımından ilk 93 kripto para arasında yer alıyor. Bu da 168,55 milyon dolarlık piyasa değerine kıyasla %47,26’lık bir hacim anlamına geliyor. Bu arada XNO, 11 Aralık’tan bu yana BTC karşısında %60 artış gösterdi. İki gün önceki 0,000019452 BTC fiyatına kıyasla yayın sırasında 0,000031168 BTC ile işlem görüyordu.

Kraken’de XNO/BTC günlük grafiği. Kaynak: TradingView

İkinci sıradaki altcoin: Avalanche (AVAX)

Avalanche üzerinde, JPMorgan Chase & Co’nun Blockchain kolu Onyx, Kasım ayında ekosistemine katıldığını duyurdu. Onyx, Avalanche’ın sub-net teknolojisinin mümkün kıldığı ilgili geleneksel finans kurumları arasında Avalanche’tan yararlandı. AVAX’ın yazı sırasında 39,88 dolardan işlem görmesi dikkat çekici. Avalanche’ın yerel token’ı AVAX, yılın başında token başına 10,89 dolarlık bir fiyat göz önüne alındığında, YTD’de %266 artış gösterdi.

Avalanche (AVAX) YTD fiyat grafiği.

Özellikle Avalanche, merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminde parlıyor. Altcoin, 837,97 milyon dolar toplam kilitli değer (TVL) ile ilk yedi Blockchain arasında yer alıyor. Bu değer 349 protokolde dağıtılıyor ve bir günde 211.500 dolardan fazla ücret topluyor. Dahası, token TVL’sinden 15,69 kat daha yüksek bir piyasa değerine sahip. Bu, ana rakibi Solana’nınkinden (SOL) daha iyi bir oran.

En iyi 7 DeFi projesi. Kaynak: DefiLlama

Bununla birlikte, yatırımcılar temkinli olmasında fayda var. Yatırımcılar, her bir altcoin projesi için gerekli özeni göstermeli ve sağlam bir risk yönetimi stratejisi geliştirmeli. Çünkü altcoin,’ler için olumlu göstergelere rağmen, değişken kripto piyasasında garantili sonuçlar yoktur.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.