Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Analistler Bu 4 Altcoin İçin Hedefleri Verdi: Şimdi Koşu Zamanı

7 ay önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Kripto analisti David, KAVA’nın yükseliş rampasına oturduğunu söylüyor. Analist Valdrin Tahiri, MATIC için kritik bir seviyeyi işaretliyor ve aştığında güçlü bir hamle bekliyor. Ayrıca analist, patlama yaşayan ORDI için daha yüksek seviyeleri işaret ediyor. Popüler kripto analisti Ali Martinez ise lider altcoin rakibi ADA’nın yükseliş yörüngesinde bir seviyeyi işaretliyor.

KAVA fiyat tahmini: Altcoin yükselmek üzere konumlandı!

KAVA fiyatı, 16 Ekim’de uzun vadeli destek bölgesinden 0,55 dolara sıçradığından beri yükseliyor. Bu yukarı yönlü hareket sırasında fiyat 0,74 dolarlık direnç bölgesinin üzerine çıktı. Böylece, son 3 haftadır bu bölgeyi destek olarak teyit etti (yeşil oklar). 0,74 dolarlık alan, Şubat ayından Temmuz 2023’e kadar altcoin fiyatı için destek sağladığı için önemli. Bu nedenle, geri kazanılması piyasa duyarlılığının yükselişe geçtiğini gösteriyor.

Bu arada, haftalık RSI, 50 seviyesini destek olarak çevirdi. Ayrıca, trendin yükselişe geçme olasılığını destekleyerek yükseliş eğilimi gösteriyor. Bu nedenle, KAVA fiyatı bir sonraki direnç bölgesi olan 1,17 dolara yükselebilir. Bu da mevcut seviyeden %37,62’lik bir artış anlamına geliyor.

KAVA haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası senaryo, KAVA fiyatının 0,85 dolar ile en yakın yatay direncin üzerine çıkacağını gösteriyor. Bunun yanında altcoin fiyatının 0,98 dolar ve 1,17 dolar ile bir sonraki hedeflere yükselme potansiyeli var. Bu perspektif, KAVA fiyatının haftalık zaman diliminde 0,74 dolarlık önemli destek bölgesinin altına düşmesi durumunda geçersiz olur.

MATIC fiyat tahmini: Patlayacak mı sönecek mi?

Günlük zaman dilimi de bazı çelişkili işaretler verirken, hala yükseliş eğiliminde. Bunun nedeni fiyat hareketi ve RSI. Fiyat hareketi, Polygon (MATIC)’in 22 Ekim’de azalan bir direnç trend çizgisinden çıktığını ve 14 Kasım’da 0,98 dolarlık yüksek bir seviyeye ulaştığını gösteriyor. Ancak altcoin, fiyat artışını sürdüremedi. Böylece, kısa bir süre sonra 0,85 dolar alanının altına düştü. Bu da önceki artışın bir sapma olduğunu gösteriyor (kırmızı daire).

Bununla birlikte, MATIC fiyatı ayağını geri kazandı ve tekrar 0,85 dolar direnç alanından çıkmaya çalışıyor. Bu girişimi, 50’de (yeşil simge) sıçrayan ve artmakta olan günlük RSI de destekliyor. MATIC 0,85 doların üzerine çıkarsa, %45 oranında artabilir. Bu durumda altcoin fiyatı 1,25 dolardaki bir sonraki dirence ulaşacaktır.

MATIC Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş MATIC fiyat tahminine rağmen, 0,85 dolar alanından bir ret, 0,67 dolardaki 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesine %20’lik bir düşüşe yol açabilir.

ORDI fiyat tahmini: Altcoin için kartlarda 100 dolara mı var?

Teknik analistler, tekrar eden uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini belirlemek için Elliott Wave teorisini kullanır. Bu model, bir trendin yönünü belirlemelerine yardımcı olur. En olası sayım, ORDI’nin Eylül ayında başlayan yukarı yönlü bir hareketin beşinci ve son dalgasında olduğunu gösteriyor. Bu dalganın tepesi için en olası alan 116 dolar. Bu, beşinci dalgaya birinci ve üçüncü dalgaların uzunluğunun 0,618 katını veriyor. Beşinci dalga uzarsa 177 dolarlık dirence ulaşması mümkün. Bu beşinci dalga birinci ve üçüncü dalgalarla aynı uzunlukta olur. Altcoin için ilk hedef %110’luk bir artışa, ikincisi ise %220’lik bir artışa karşılık gelecektir.

ORDI Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş ORDI fiyat tahminine rağmen, dünün en düşük seviyesi olan 41,80 doların altına düşmesi fiyatın hala düzeltme yaptığı anlamına gelecektir. Bu durumda altcoin fiyatının en yakın destek olan 18,50 dolara düşmesi mümkün. Bu da ORDI için %60’lık bir düşüş demek.

ADA fiyat tahmini: Ufukta 0,75 dolar göründü!

Popüler kripto para analisti Ali Martinez, Cardano’nun (ADA) yakında 0,45 dolarlık direnci aşacağını öngörüyor. Analist, ADA’nın 2018-2020 yükseliş yörüngesi sırasında görülen son fiyat hareketiyle tekrar rayına oturduğunu belirtiyor. Analiste göre, mevcut seviyelerin korunması halinde altcoin Aralık sonuna kadar 0,75 dolara kadar yükselebilir.

Bu arada ADA, son 24 saate bakıldığında ADA %0,68 kayıpla 0,438 dolar işlem görüyordu. Özellikle ADA, geçtiğimiz işlem günü boyunca Ali’nin gönderisinde vurgulanan 0,45 dolarlık direnç seviyesini aşmayı başardı. CoinMarketCap verileri, ADA’nın 24 saatin en yüksek seviyesi olan 0,4545 doları kaydettiğini gösterdi. Altcoin fiyatı o zamandan beri irtifa kaybetti. Bu hafif düzeltmeye rağmen, ADA hala bu zirveye 0,4233 dolar olan günlük düşük seviyesinden daha yakın işlem görüyordu.

Kaynak: Ali Martinez

Makaledeki tahminler ve görüşler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.