Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Analistler Ocak’ta En Güçlü Koşuyu Yapacak 3 Altcoin Seçti

6 ay önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Kripto para piyasası Ocak ayına spot Bitcoin ETF onayıyla güçlü bir başlangıç yaptı. Ancak, bu hamlesine sürdürmedi ve kazançlarının bir kısmını kaybetti. Bununla birlikte, analistlerin ayın geri kalanı için umutlu olduğu kripto paralar da var. Analistler yükseliş modelleri sergileyen bu 3 altcoin için bir Ocak koşusu bekliyor.

Altcoin’ler yükselişe geçmeye fazlasıyla hazırlar!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa yeni haftaya bir geri çekilme ile başladı. Buna rağmen, çoğu altcoin gücünü koruyarak dayanıklılık gösteriyor. Özellikle de kripto analisti Jelle’e göre, bir sonraki yükseliş trendini başlatmak için iyi konumlanmış görünüyorlar. Analist, “Piyasa bu hafta geri çekilirken, altcoin’ler güçlü bir şekilde tutundu. Bir sonraki yükselişe geçmeye fazlasıyla hazırlar” diyor.

Altcoin fiyat hareketinin tarihsel grafiği. Kaynak: Jelle

İlk sıradaki altcoin: Cosmos (ATOM)

Devam eden altcoin sezonunda, bazı seçimler radarın altında uçuyor olabilir. Ancak bu iyi performans göstermedikleri anlamına gelmiyor. Yukarı yönlü bir yörünge için hazır olan ekosistemlerden biri Cosmos (ATOM). ATOM söz konusu olduğunda, 8-9 doların üzerinde bir seviyenin korunması zorunlu. Kripto analisti Michael van de Poppe’a göre, ATOM’un önceki yüksek seviyeleri aşma ve 25 dolara ulaşma potansiyeli var. Ancak bu, kritik seviyeye başarılı bir şekilde bağlı kaldığında mümkün.

ATOM’un potansiyel fiyat aralığı. Kaynak: Michael van de Poppe

Bu arada ATOM, yazı sırasında günlük bazda %2 kayıpla 10,18 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte altcoin, önceki hafta %6,4’lük bir kazanç elde etti. Öte yandan ATOM, son 30 günde yaklaşık %10 değer kaybetti.

İkinci sırada Binance Coin (BNB) var

Binance kripto borsasının resmi bir borsa tokenı olmanın avantajları vardır. Bunu diğer kripto para birimlerinin son performanslarıyla BNB’yi kıyasladığımızda daha iyi anlıyoruz. Beş aşağı yönlü dalga ve yükseliş sapmasından oluşan bir model gözlemlendikten sonra, yaklaşık %40’lık bir işlem fırsatı başarıyla ortaya çıktı. Şu anda dikkatler, kripto para uzmanı CoinsKid’in son paylaşımına göre 350 dolarda oluşan potansiyel bir fincan ve kulp formasyonunun ortaya çıkmasına yönelmiş durumda.

Bu arada BNB, yazı sırasında günlük bazda %3,8 artışla 317,3 dolardan işlem görüyordu. Bunun yanında altcoin, haftalık bazda %5,5 ve aylık bazda %28,5 değer kazandı.

Son sıradaki altcoin: Chainlink (LINK)

Önceki günlerde daha güçlü performans gösterenlerden bir, Chainlink (LINK) oldu. Altcoin, direnç bölgesini aşmayı ve sağlıklı bir destek seviyesi oluşturmayı başardı. Chainlink, 14,8 ila 15,2 dolar arasında güçlü bir talep bölgesi oluşturdu. Burada 17.650 adres toplu olarak 85,12 milyon LINK satın aldı. Kripto analisti Ali Martinez’e göre, yakın gelecekte önemli bir direnç olmadığı göz önüne alındığında, altcoin potansiyel olarak 20 dolar işaretine doğru ilerlemeye hazırlanıyor.

LINK destek seviyesi. Kaynak: Ali Martinez

Bu arada LINK, önceki gün %1,38’lik bir artışın ardından 15,47 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca altcoin, son 7 günde %13,86 ve son bir ayda %4,6’lık bir artış kaydetti. Altcoin sezonunun bu varlıkların direnç seviyelerini aşmasına ve yatırımcılarına kar getirmesine izin verip vermeyeceğini yalnızca zaman gösterebilir. Şu anda grafikler yeşil ve teknik göstergeler yükseliş yönünde.

Makaledeki tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.