Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler Var: İşte Detaylar

8 ay önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Önemli protokol yükseltmeleri, bakım kesintileri ve topluluk odaklı kararların damga vurduğu bir günde, altcoin dünyası 26 Kasım’da bir dizi kayda değer olay yaşadı. İşte önemli gelişmelerin bir özeti…

Birçok altcoin projesi için sıcak gelişmeler yaşandı

Prisma Finance PIP-009 teklifini sonlandırdı

LSD stablecoin protokolü olan Prisma Finance, X platformunda PIP-009 teklifinin resmi olarak kabul edildiğini açıkladı. Bu gelişme, sfrxETH’in borç limitinin 33 milyon mkUSD’den 50 milyon mkUSD’ye çıkarılmasıyla birlikte geldi.

ORC-20 tabanlı Nirvana, yükseltmesini tamamladı

ORC-20 Nirvana, Bitcoin blok yüksekliği 818418’de haritalama ve yükseltmeyi tamamlayarak bir kilometre taşına ulaştı. Yükseltme, 818418 blok yüksekliğinde alınan bir anlık görüntüyü ve 818419 blok yüksekliğinde varlıkların oluşturulmasını ve ihraç edilmesini içeriyordu.

Upbit MINA yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı

Upbit, resmi bir duyuruda, MINA cüzdan sisteminin bakımı nedeniyle altcoin para yatırma ve çekme hizmetlerinin geçici olarak askıya alındığı konusunda kullanıcıları bilgilendirdi. Para yatırma ve çekme desteğindeki kesintiyi, hizmet restorasyonundan sonra adım adım iade işlemi izleyecektir.

Aave topluluğu kritik oy kullandı

Anlık oylama sonuçları, Aave topluluğunun Ethereum ana ağını ve Polygon’da Aave v3 CRV kredisini yeniden başlatmak için oy kullandığını ortaya koyuyor. DeFi risk yöneticisi Gauntlet tarafından başlatılan teklif, Vyper güvenlik açığı saldırısına yanıt olarak hem Ethereum hem de Polygon’daki arz limitleri, borçlanma limitleri ve borç limitlerinde yapılacak ayarlamaları özetliyor.

ImmutableX TVL, Ethereum Layer 2’de 200 milyon doları aştı

L2BEAT verilerine göre, Ethereum layer 2 genişletme çözümü ImmutableX, 26 Kasım’da 200 milyon doları aşan toplam kilitli değere (TVL) ulaşarak bir hafta içinde %40,93’lük kayda değer bir artış gösterdi.

Optimism DEX haftalık işlem hacmiyle dikkat çekti

Ayrıca Optimism DEX geçtiğimiz hafta işlem hacminde 12 milyar doları aşarak aylık bazda %1.800’lük benzeri görülmemiş bir artışa tanık oldu. KyberSwap’e yönelik bir güvenlik açığı saldırısına atfedilen bu artış, DeFi platformlarının birbirine bağlı yapısının ve sağlam güvenlik önlemlerinin öneminin altını çiziyor.

Cosmos, önemli bir öneriyi oyladı: Halving önerisi!

Diğer yandan Cosmos Hub topluluğu, maksimum enflasyon oranını %10 olarak belirleyen “ATOM Üretiminin Azaltılması” önerisinin uygulanması yönünde oy kullandı. 41,1’lik bir destek oranına sahip olan bu karar, Cosmos ağındaki ATOM üretiminde ve hisse faiz oranlarında önemli bir düşüş anlamına gelmektedir.

Azuki DAO, artık ‘Bean’ oldu

Yaklaşık 72 üyeden oluşan Azuki DAO, Elementals koleksiyonuna yönelik eleştirilerin ardından Azuki’nin kurucusundan 20.000 ETH’nin geri alınmasını önerdi. Teklif, oy verenlerin %40’ı tarafından desteklendi. Kısa süre önce Azuki DAO, Zagabond’a karşı açtığı davayı geri çekti. Buna ek olarak, DAO kendisini memecoin projesi “Bean” olarak yeniden markalaştırmayı istiyor. Ayrıca Layer 2 ekosistemi Blast’a katılmayı planlıyor. Geliştiriciler, projeyi Blast üzerinde inşa etmek için “yatırımcılardan” başarıyla 10 milyon dolar topladıklarını iddia ediyor.