Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Dikkat: Bu Dev Filecoin Projesinden Dev Airdrop Müjdesi

4 ay önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Bir Filecoin likit kiralama protokolü olan Glif, token lansmanından önce puan programını başlattı. Bu program kapsamında Glif, 75 milyon puan dağıtacak. Kaynaklara göre Glif, puanları 1:1 oranında kendi yerel tokenine dönüştürmeyi planlıyor.

Filecoin projesi Glif, airdrop öncesi ödül programını başlattı!

Glif, bir Filecoin (FIL) likit kiralama platformu. Ayrıca, Filecoin ekosistemindeki en büyük protokol. Glif, token lansmanı öncesinde puan programını başlattı. Protokol, yaptığı açıklamada, puanların protokol karar verme sürecini merkezsizleştirmeye yönelik ilk adım olduğunu söyledi. Protokol, sistemindeki iki tarafın puan kazanmaya uygun olduğunu belirtti. Bu taraflar, Filecoin depolama sağlayıcıları (SP’ler) ve likidite sağlayıcıları (LP’ler). Glif, puanların hem geçmiş hem de gelecekteki SP’lere ve LP’lere ödüllendirildiğini sözlerine ekledi.

Bir likit kiralama protokolü olarak Glif, Filecoin (FIL) token sahiplerinin bir likidite havuzuna FIL yatırmasına ve karşılığında Glif’in yerel likit kiralama tokenı olan iFIL almasına imkan veriyor. SP’ler yatırılan FIL’i kiralıyor ve kira ücretlerini LP’lere ve protokole geri ödüyor. LP’ler, FIL’i yatırdıktan sonra orantılı kira ücretlerini kazanıyorlar. Filfox verilerine göre Glif’in toplam değeri şu anda 372 milyon doların üzerinde. Glif şu anda Filecoin ekosistemindeki en büyük protokolü.

Proje, grogramda 75 milyon Glif puanı dağıtacak!

Glif’in puan programı birinci yıldönümünden iki gün önce geldi. Protokol, geçmiş (50 milyon) ve gelecek (25 milyon) SP’ler ve LP’ler için 75 milyon puan tahsis etti. Her bir taraf toplam puandan %50 pay alacak. Geçmiş puanların dağıtımı için başlangıç tarihi, protokolün başlatıldığı 30 Mart 2023. Gelecek puanlar için başlangıç tarihi 28 Mart. Ayrıca, program 26 Eylül’e kadar devam edecek. Bu süreçte, puan dağıtım sıklığı iki haftada bir olacak.

Sonraki adım: Glif token

Kaynaklara göre, Glif puanlarını 1:1 oranında yaklaşmakta olan yerel tokenine dönüştürmeyi planlıyor. Kaynaklar, token lansmanının bu yaz olmasını bekliyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kısa süre önce Glif, veCRV gibi diğer “oy emanetli” yönetişim token modellerine benzer şekilde çalışacak bir “yönetişim tokenı” piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

Kaynaklara göre Glif ayrıca, kullanıcılara daha fazla puan kazanmanın yeni yollarını sağlayacak. Bunun için Glif, oyunlaştırılmış bir deneyim olan bir görev programı başlatmayı planlıyor. Puanlar, sadık kullanıcıları ödüllendirmek için kripto projeleri arasında giderek daha popüler hale geliyor.