Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Elon Musk’ın Twitter hamlesi, popüler meme coin’i roketledi! Müthiş artış

2 yıl önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Doğrudan bilgiye sahip iki kişiye göre Twitter, Elon Musk ile satış anlaşmasına yaklaşıyor. Kaynaklar, yetkileri olmadığı için anonimliklerini korumak koşuluyla açıklama yaptı. Popüler meme coin Dogecoin’in fiyatı bu haberlerle hızla arttı.

Dogecoin fiyatı %15 arttı Finansal değişim, dünyanın en zengin kişisini ve en güçlü sosyal ağ sitelerinden birini bir araya getirme potansiyeline sahip gibi görünüyor. Musk’ın Twitter’ı satın alacağına dair söylentilerin ardından Dogecoin’de günlük yükseliş %15’e ulaştı.

Pazartesi günü yaptığı bir duyuruda Meta, 9 Mayıs’ta Kaliforniya, Burlingame’de sanal gerçeklik kulaklıkları, video iletişim ekranları ve akıllı gözlükler de dahil olmak üzere şirketin donanım ürünleri için etkileşimli demolar sağlamayı amaçlayan bir perakende mağazası açacağını söyledi.

Merkezi Menlo Park’ta bulunan Meta kampüsünde yer alacak mağaza, kullanıcıların Meta kulaklıkları kullanarak gördüklerini gösteren duvardan duvara kavisli bir LED ekrana sahip olacak. Meta hamlesi tüm dünyayı değiştirdi Facebook, Ekim 2021’de, odağının sosyal medyanın ötesine genişlediğini ve daha sonra çevrimiçi sosyal deneyimleri ve fiziksel dünyayı birbirine bağlamak için Metaverse vizyonunu açıkladığını söyleyerek Meta olarak yeniden markalaştı.

Apple dahil olmak üzere teknoloji devlerinin dünya çapında fiziksel mağazaları olmasına rağmen, Facebook’un yaklaşık 2,9 milyar kullanıcısı, şirketin kurulduğu 2004 yılından bu yana bir şirketin perakende mağazasına girme fırsatı bulamadı.

Elektronik devi Samsung’un Ocak ayında Blockchain destekli dünya Decentraland’da bir Metaverse mağazası açmasıyla birçok firma sanal arazileri almaya başladı. Raporlar ayrıca Walmart gibi büyük perakendecilerin de Metaverse alanında faaliyet göstermeye hazırlanıyor olabileceğini öne sürdü.

FIL, BNB balinaları tarafından en çok satın alınan kripto para birimleri listesine girdi ve şimdi orada Dogecoin ile birlikte yer alıyor. Filecoin (FIL), BSC balinaları tarafından en çok aranan kripto varlıklar arasında yer aldı. FIL, BNB zinciri balinalarının peşinde olduğu paralardan biri oldu.

Balinaların en büyük varlıkları arasında DOGE’de yer alıyor. Dogecoin, Twitter haberleriyle %32 arttı

WhaleStats tarafından yakın zamanda atılan bir tweete göre Filecoin (FIL), son 24 saat içinde satın alınan ilk 10 dijital para birimi listesinde DOGE’ye katıldı. FIL, BNB Zinciri balinalarının peşinde olduğu paralardan biri oldu. Graph (GRT) fiyatı son iki hafta içinde 0,34 dolar veya 0,38 dolar seviyelerinin ötesine geçmek için mücadele ederek yüksek oynaklık sergiledi. Ancak bugün, altcoin fiyatı ani bir satın alma baskısına tanık oldu ve bu da 0,38 dolardan kesin bir çıkış sağladı. Bu kırılmayı sürdüren altcoin, 0,46 dolar veya 0,53 dolar işaretini yeniden test edebilir.

Anahtar noktaları: Menzil kırılması, GRT’de yeni bir boğa döngüsünü tetikleyebilir. GRT’deki gün içi işlem hacmi 2792 milyon dolar olup, %88,71’lik bir kazançtır. Elon Musk’ın Dogecoin’e desteği uzun süredir biliniyor. Ünlü milyarder, bu ilgisiyle meme coin’i kripto piyasası tarihindeki en etkileyici rallilerden birine yönlendirdi.

Musk, son birkaç aydaki düşüşe rağmen dijital varlığa olan desteğinden vazgeçmedi ve yakın zamanda satma planı olmadan tokeni elinde tuttuğunu doğruladı.

Elon Musk, Dogecoin yaratıcısının önerisine karşı çıktı Musk ayrıca kripto para birimini ana akım haline getirmek için çeşitli stratejileri destekliyor. Bununla birlikte Dogecoin’in yaratıcısı Billy Markus’un bir önerisi, bunu dile getiren milyarder ile pek uyuşmuyor gibi görünüyor.

Sorumluluk reddi:
Kriptoparahaber.com’da reklam alanlarındaki afişler ve haber akışındaki sponsorlu makaleler olmak üzere üçüncü taraf reklam verenlerin içerikleri ve bağlantı linkleri yer alabilir. Bu içeriklerde yer alan linkler farklı sitelerde açılmaktadır ve bu sitelerden kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Açılan linklerdeki projelerin araştırılması tamamen okuyucu sorumluluğundadır. Kriptoparahaber.com’da yer alan hiç bir gönderi ya da afiş yatırım tavsiyesi değildir. Kullanıcıların kriptoparahaber.com’daki linklerle ulaştığı sayfa ve projelerden kriptoparahaber.com sorumlu değildir.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.