Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

MultiversX, Hırsızlığa ve Dolandırıcılığa Karşı Sektördeki İlk Zincir Üstü 2FA Güvenlik Standardını Açıkladı

1 yıl önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

DM gönderip para isteyen kripto CEO’larından ve web sitelerindeki cüzdanları “doğrulayarak” yaşanabilecek her olası sorunu çözen yardımsever çocuklardan veya hiç girmediğiniz piyangolarda büyük ödüller kazanmaya kadar, kripto kullanıcılarını yanıltmanın birçok yolu vardır. 

Federal Ticaret Komisyonu tarafından hazırlanan bir rapor, kripto kimlik avı saldırılarında yılda 1 milyar  dolarından fazlasının kaybolduğunu tespit etti. İstatistiklerin rakamların ötesine geçtiği düşünüldüğünde onbinlerce kullanıcı buna dahil oluyor ve olumsuz etkileniyor.

Blockchain alanında lider akıllı sözleşme platformu olan MultiversX tarafından yayınlanan yeni bir özellik, adaptasyonu engelleyen bu sorunu tamamen ortadan kaldırma ve cüzdan güvenliği ve dijital varlık yönetimi için altın standart haline gelme potansiyeline sahiptir.

Guardians, bu hafta MultiversX’te büyük bir ağ yükseltmesi aracılığıyla kullanılabilir hale geldi ve kullanıcıların dolandırıcılık ve hırsızlıklara karşı ekstra güvenlik ve koruma için cüzdan hesaplarında on-chain 2FA’yı seçmelerine olanak sağladı. Bu özellik, toplam 1 milyondan fazla kullanıcıdan oluşan veritabanı ile birden fazla cüzdan çözümüne sorunsuz bir şekilde entegre edilmiştir ve Web3 alanını daha güvenli hale getirmeye hazırdır.

Kullanıcılar, Microsoft Authenticator, Authy veya Google Auth gibi popüler ve tanıdık 2FA yöntemlerini kullanarak, cüzdan hesapları tarafından gerçekleştirilen her işlemin gerçekten kendileri tarafından gerçekleştirildiğinden emin olabilir.

Bu nedenle, büyük olasılıkla cihazlarında zaten yüklü olan bir uygulamanın yardımıyla kullanıcılar, gizliliği ihlal edilmiş özel anahtarlar durumunda bile fonlarının kontrolünü elinde tutabilir.

Tüm ayrıntılar için burayı ziyaret edebilirsiniz: https://guardians.multiversx.com/

MultiversX CEO’su Beniamin Mincu: “Anahtarlarını yabancılarla veya sahte web sitelerinde paylaştıkları için hala çok fazla kullanıcının para kaybettiğini görüyoruz. Harekete geçmemenin maliyeti kolayca milyarlarca dolardır ve adaptasyon açısından önemli bir engeldir. Guardians, kullanıcılar için sektörde bir ilk olan bir koruma sağlıyor ve cüzdan hesaplarını en yaygın dolandırıcılık ve hırsızlığa karşı dayanıklı hale getiriyor” dedi.

Guardians özelliği, güvenlik uzmanları da dahil olmak üzere yüzlerce katılımcının, kamuya sızdırılan 24 kelimelik gizli cümleyi bilmelerine rağmen korunan bir hesaptan ödülü almaya çalıştığı, 20.000 Dolar değerindeki halka açık bir bilgisayar korsanlığı yarışmasında kapsamlı mücadelede test edildi.

MultiversX, kullanıcı deneyimini iyileştirerek blockchain teknolojisinin benimsenmesini yaygınlaştırmaya devam ediyor. Uzun cüzdan adreslerin yerini alan herotags, kullanıcıların kripto sahibi olmadan işlem yapmasına olanak sağlamak için tasarlanan meta işlemler ve şimdi Guardians gibi özelliklerle, minimum sürtünme ile güvenliği en üst düzeye çıkaran MultiversX, adreslenebilir yeni pazarlara açılıyor.

MultiversX Hakkında

MultiversX, kullanıcılar, işletmeler ve toplum için yeni metaverse öncüsü olarak yeni uygulamalar sağlamak üzere oluşturulmuş, yüksek düzeyde ölçeklenebilir, güvenli ve merkezi olmayan bir blockchain ağıdır.