Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Sıcak Gelişme: Binance 50. Launchpool Projesini Açıkladı

4 ay önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Binance, 50. Launchpool projesi olarak Ethena’yı (ENA) tanıttı. Ethena, sentetik dolar protokolüyle DeFi’de devrim yaratmayı amaçlayan bir proje. Borsa, tokenin 2 Nisan 2024’te işlem görmeye başlayacağını açıkladı. Bunun için kullanıcılar ENA tokenlarını üç gün boyunca çiftçilik için BNB ve FDUSD stake edebilirler.

Binance, 50. launchpool projesini açıkladı: Ethena (ENA)

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, merakla beklenen 50. Launchpool projesini açıkladı. Bu bağlamda borsa, Launchpool projesi olarak öncü bir sentetik dolar protokolü olan Ethena’yı (ENA) tanıttı. Bu, yenilikçi projeleri desteklemeye devam eden Binance için önemli bir kilometre taşına işaret ediyor. Ethena’nın yakında piyasaya adım atacak. Ayrıca, web sayfası yalnızca 5 saat içinde yayına girecek. Bu da Launchpool’un başlatılmasıyla aynı zamana denk geldiği için heyecan verici. Kullanıcılar, 30 Mart 2024 TSİ 03:00’dan itibaren ENA tokenlerinin çiftçiliğine katılma fırsatını sabırsızlıkla bekliyor. Bu süreç üç gün boyunca devam edecek.

Binance, 2 Nisan 2024 TSİ 11:00’de ENA’yı resmi olarak listeleyecek. Bu doğrultuda, ENA/BTC, ENA/USDT, ENA/BNB, ENA/FDUSD ve ENA/TRY dahil olmak üzere bir dizi işlem paritesi ekleyecek. Bu stratejik hamle, Binance’in kripto para piyasasında likiditeyi ve erişilebilirliği destekleme konusundaki kararlılığının altını çiziyor. Böylece, yatırımcılara ENA gibi gelişmekte olan varlıklarla etkileşime geçmeleri için çeşitli seçenekler sağlıyor.

Ethena (ENA) Launchpool detaylarında neler var?

Ethena’nın Launchpool’unun ayrıntılarına inen Binance, token arzı, ödüller ve stake etme koşulları gibi kritik konulara açıklık getirdi. Maksimum token arzı 15.000.000.000 ENA ile sınırlı olacak. Katılımcılar, Launchpool token ödülleri için ayrılan ve toplam token arzının %2’sini oluşturan 300.000.000 ENA ile önemli ödüller bekleyebilir.

Özellikle dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Bu da maksimum token arzının %9,5’ini temsil eden 1.425.000.000 ENA olarak belirlenen ilk dolaşımdaki ENA arzı. Ethena, Ethereum Blockchain üzerinde faaliyet gösteriyor. Proje, Müşterini Tanı (KYC) doğrulaması gerektiren, düzenleyici standartlara uygunluğu sağlayan ve kullanıcılar için güvenliği artıran stake koşullarını uyguluyor.

Binance Labs, Ethena’ya yatırım yapıyor

Binance’in merkeziyetsiz finans (DeFi) alanını geliştirme taahhüdünü destekleyen Binance Labs, Ethena’nın arkasında durarak kriptoya özgü getiri sağlayan bir sabit coine öncülük etme yönündeki iddialı vizyonunu destekliyor. Ethena, Şubat 2024’teki halka arzından bu yana DeFi’ye yönelik yenilikçi yaklaşımıyla sektörün dikkatini çekti. Ayrıca, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance Labs ile diğer önemli paydaşlardan yatırım desteği aldı.

Bu arada, Ethena bir türev alım satım platformu olan MirrorX ile stratejik bir ortaklık kurdu. Bu işbirliği, pazardaki varlığını ve erişilebilirliğini daha da artırıyor. Ethena gibi kurumsal müşteriler, Binance ile entegre olarak MirrorX’in sunduklarına sınırsız erişim elde ediyor. Böylece, türev pozisyonlarının sorunsuz bir şekilde kapatılmasını kolaylaştırıyor. Ayrıca, Binance’in ekosisteminde bulunan çok çeşitli ürün ve piyasalara kapı açıyor.