Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Standard Chartered Tarihi Verdi: Bitcoin 200 Bin Dolar Olacak

6 ay önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Kripto para piyasası son on yıldır iniş çıkışlar yaşıyor. Haliyle lider kripto para Bitcoin bu iniş çıkışlara öncülük ediyor. Piyasa gelişmeye devam ederken, sektör uzmanları bir spot Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının ardından Bitcoin piyasasına önemli bir fon akışı olacağını tahmin ediyor. Bu bağlamda Standard Chartered, 2024 yılında 50-100 milyar dolarlık giriş öngörüyor. Bunun da 2025’e kader BTC fiyatını 200 bin dolara kadar çıkaracağını tahmin ediyor.

Standard Chartered neden 50-100 milyar dolarlık giriş öngörüyor?

Standard Chartered’ın tahmini birkaç faktöre dayanıyor. İlk olarak, bir spot Bitcoin ETF‘sinin onaylanması kurumsal yatırımcılara BTC’ye yatırım yapmak için düzenlenmiş ve güvenli bir yol sağlayacak. Bu da piyasayı daha önce düzenleme ya da güvenlik endişeleri nedeniyle yatırım yapmakta tereddüt eden yeni bir yatırımcı havuzuna açacak.

İkinci olarak, onay, bireysel yatırımcılara Bitcoin’e yatırım yapmanın daha kolay bir yolunu sağlayacak. Çünkü dijital varlığı satın alma ve depolama sürecinden kendileri geçmek zorunda kalmayacaklar. Bu da BTC’ye olan talebin artmasına yol açarak fiyatını yükseltecek.

Bitcoin fiyatı 2025’e kadar 200.000 dolara yükselecek

Standard Chartered, Bitcoin fiyatının 2025 yılı sonuna kadar şaşırtıcı bir şekilde 200.000 dolara ulaşabileceğini öngörüyor. Bu, mevcut değerinden önemli bir artışı temsil ediyor. Ayrıca, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin kat be kat üzerinde bir hedef. Ancak bankanın bu öngörüsü, spot Bitcoin ETF’sinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanmasına bağlı. Onaylanması halinde, kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e yatırım yapmak için güvenli ve düzenlenmiş bir yola sahip olacak. Bu da potansiyel olarak fiyatları yükseltecek ve düzenlemeleri artıracak.

Bu arada, bazı uzmanlar Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser olsa da farklı tezler de var. Bu yüzden, bu tür tahminlere ihtiyatla yaklaşmak gerekiyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasaları oldukça değişken bir yapıya sahip. Ayrıca, kesinlikle geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değil. Standard Chartered’ın bu öngörüsü muhtemelen kripto piyasası üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır. Çünkü, SEC’in onayı kurumsal yatırımcılara Bitcoin’e yatırım yapmaları için güvenli bir yol sağlayacak. Bu da çoğu uzmana göre Bitcoin fiyatını kesinlikle yükseltecek. Bitcoin ETF onayının kripto para piyasasında devrim yaratma ve ana akım kurumlar tarafından daha fazla benimsenmesinin önünü açma potansiyeline sahip olduğu ise açık.