Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Terra kurucusu Do Kwon’dan son dakika açıklaması!

2 yıl önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

#Blokchain haberleri, #Bitcoin haberleri, Bitcoin analizleri, #Kriptoparahaberleri, en güncel haberler yer almaktadır.

➤ Kripto para ve Bitcoin haberleri için ☆☆☆☆☆
✓https://kriptoparahaber.com

➦ Bitcoin ve Kripto para dünyası ile ilgili gelişmeleri takip etmek için bizi web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!
✓ Instagram: https://www.instagram.com/kriptoparahaber
✓ Facebook: https://www.facebook.com/kriptoparahaber
✓ Twitter: https://twitter.com/kriptoparahaber
✓ Telegram: https://t.me/kriptoparahaber
✓ Tiktok: https://www.tiktok.com/@kriptoparahaber

➥ Borsa Kayıt ve Komisyon İndirimleri ☆☆☆☆☆
★ Binance Global (%20 Komisyon İndirimi): https://www.binance.com/tr/register?ref=RVH18PU5
★ Binance Türkiye (%10 Komisyon İndirimi): https://www.trbinance.com/account/signup?ref=592HU26C
★ Kucoin (%20 Komisyon İndirimi) : https://www.kucoin.com/r/af/QBSSSY3C

✉️ Reklam ve işbirliği için iletişim (Contact for advertising and collaboration): info@kriptoparahaber.com

Kriptoparahaber.com Hakkımızda
2017′ den bu yana faaliyet gösteren Kripto Para Haber, Türkiye’de kripto para sektörünün gelişmesinde öncülük eden kripto haber sitelerinden birisidir. En güncel kripto para haberleri, Bitcoin haberleri, altcoin haberleri ve uzmanların kripto para analizlerini okurlarıyla buluşturmaktadır.

Sorumluluk reddi:
Kriptoparahaber.com’da reklam alanlarındaki afişler ve haber akışındaki sponsorlu makaleler olmak üzere üçüncü taraf reklam verenlerin içerikleri ve bağlantı linkleri yer alabilir. Bu içeriklerde yer alan linkler farklı sitelerde açılmaktadır ve bu sitelerden kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Açılan linklerdeki projelerin araştırılması tamamen okuyucu sorumluluğundadır. Kriptoparahaber.com’da yer alan hiç bir gönderi ya da afiş yatırım tavsiyesi değildir. Kullanıcıların kriptoparahaber.com’daki linklerle ulaştığı sayfa ve projelerden kriptoparahaber.com sorumlu değildir.

El Salvador’un başkanı tweet dizisinde, gelişmenin “güzel gittiğini” söyledi, ancak henüz temel atmamış gibi görünüyor. Bu proje için en önemli finansman mekanizmalarından biri, 1 milyar dolar değerinde “volkan tahvilleri”, yıllık yüzde 6,5 kuponlu 10 yıllık devlet tahvilleri olacaktı. Ancak bunların ihraçları sadece ertelenmekle kalmadı, aynı zamanda geri çevrildi.

Daha önce, ülkenin Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, tahvil için “önemli ölçüde fazla talep” olduğunu iddia etti. Fakat ülkenin göçmen kesimi tarafından gönderilen havalelerin sadece yüzde 2’si dijital cüzdanlarla yapıldı ve ülkenin yüzde 70’i “Bitcoin’e çok az güveniyor veya hiç güvenmiyor”.

Tüm bunlara rağmen Bukele, Bitcoin ve Bitcoin City’nin El Salvador’un geleceği olduğunda ısrar ediyor. Bu haftaki kripto piyasasındaki çöküş sırasında Bukele, yüklü miktarda BTC aldıklarını açıkladı.

Bu noktada, Bitcoin City’nin nasıl inşa edileceğinin veya bu tahvillerin satın alınıp alınmayacağının net olmadığını söyleyebiliriz.
Terra kurucusu Do Kwon Çarşamba günü, sallanan Terra blok zincirini destekleme planlarını açıkladı. Ancak planının LUNA fiyatlarına daha fazla baskı yapması muhtemel.

Terra (LUNA), kripto pazarında devam eden çöküşün ortasında tarihi bir düşüş kaydetti. Stabil coin TerraUSD (UST) da son 24 saatte %45’lik bir düşüş kaydetti.

Kwon, UST’yi kurtarmak için daha fazla LUNA zayıflığı konusunda uyardı
Bir dizi tweet’te Kwon, UST sabitleyicisini kurtarmak için fon toplamak amacıyla blok zincirinin açık piyasada satılmak üzere daha fazla LUNA basacağını söyledi. LUNA, şu anda büyük bir indirimle işlem gören UST’yi de yakmak için yakılabilir.

UST, 1:1 sabit dolar değerinin oldukça altında, 0,5 dolardan işlem görüyor. LUNA ayrıca 2 doların biraz üzerinde rekor düşük seviyelerde bulunuyor.

Ancak, talebi aşan arzın fiyatlar için deflasyonist olduğu göz önüne alındığında, daha fazla LUNA’nın basılması, tokenin daha da düşmesine neden olabilir. Bu, LUNA fiyatlarının 1 doların çok altına düşmesine neden olabilir.

Kwon, UST’den önce çıkmak isteyenler için stabil coin arzını emmenin tek yolunun değerine geri dönmek olduğunu söyledi.

Doğal olarak, bunun UST ve LUNA sahipleri için yüksek bir maliyeti var, ancak ekosisteme daha fazla dışsal sermaye getirmek ve UST üzerindeki arz yükünü azaltmak için çeşitli seçenekleri keşfetmeye devam edeceğiz.

Terra, UST’yi kurtarmak için Bitcoin’ini terk etmişti
Bu haftanın başlarında, UST sabitlemesi kaymaya başladığında, Luna Foundation Guard, sabitlemeyi desteklemek amacıyla tüm Bitcoin varlıklarını terk etti. Bu, kısa süreliğine 1 dolara yakın fiyatları satın alırken, Bicoin’in büyük bir indirimle satıldığı göz önüne alındığında, yalnızca geçici olduğunu kanıtladı.

Platformun eleştirmenleri şimdi Terra’nın tokenleri desteklemek için gereken her türlü likiditeden yoksun olduğunu iddia ediyor. En büyük DeFi platformu olan Anchor Protocol de fonlarda büyük bir çıkış gördü ve ilk 10 DeFi platformundan düştü.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.