Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Ünlü analist uyardı! Bitcoin 28,000 dolara düşme riski ile karşı karşıya!

2 yıl önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

#Blokchain haberleri, #Bitcoin haberleri, Bitcoin analizleri, #Kriptoparahaberleri, en güncel haberler yer almaktadır.

➤ Kripto para ve Bitcoin haberleri için ☆☆☆☆☆
✓https://kriptoparahaber.com

➦ Bitcoin ve Kripto para dünyası ile ilgili gelişmeleri takip etmek için bizi web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!
✓ Instagram: https://www.instagram.com/kriptoparahaber
✓ Facebook: https://www.facebook.com/kriptoparahaber
✓ Twitter: https://twitter.com/kriptoparahaber
✓ Telegram: https://t.me/kriptoparahaber
✓ Tiktok: https://www.tiktok.com/@kriptoparahaber

➥ Borsa Kayıt ve Komisyon İndirimleri ☆☆☆☆☆
★ Binance Global (%20 Komisyon İndirimi): https://www.binance.com/tr/register?ref=RVH18PU5
★ Binance Türkiye (%10 Komisyon İndirimi): https://www.trbinance.com/account/signup?ref=592HU26C
★ Kucoin (%20 Komisyon İndirimi) : https://www.kucoin.com/r/af/QBSSSY3C

✉️ Reklam ve işbirliği için iletişim (Contact for advertising and collaboration): info@kriptoparahaber.com

Kriptoparahaber.com Hakkımızda
2017′ den bu yana faaliyet gösteren Kripto Para Haber, Türkiye’de kripto para sektörünün gelişmesinde öncülük eden kripto haber sitelerinden birisidir. En güncel kripto para haberleri, Bitcoin haberleri, altcoin haberleri ve uzmanların kripto para analizlerini okurlarıyla buluşturmaktadır.

Sorumluluk reddi:
Kriptoparahaber.com’da reklam alanlarındaki afişler ve haber akışındaki sponsorlu makaleler olmak üzere üçüncü taraf reklam verenlerin içerikleri ve bağlantı linkleri yer alabilir. Bu içeriklerde yer alan linkler farklı sitelerde açılmaktadır ve bu sitelerden kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Açılan linklerdeki projelerin araştırılması tamamen okuyucu sorumluluğundadır. Kriptoparahaber.com’da yer alan hiç bir gönderi ya da afiş yatırım tavsiyesi değildir. Kullanıcıların kriptoparahaber.com’daki linklerle ulaştığı sayfa ve projelerden kriptoparahaber.com sorumlu değildir.

UST, LUNA belirteci ile ilişkisi aracılığıyla desteklenen bir sabit paradır. Bir yakma mekanizması ve her zaman 1 ABD doları değerinde LUNA satabilme yeteneği, onu kontrol altında tutmak için tasarlanmıştır. Yine de eleştirmenler, bu operasyonun başarısının LUNA’nın fiyatının gücüne ve likiditeyi teşvik etmek için %20’lik bir getiri üretmeye devam eden kilit DeFi platformu Anchor’a bağlı.

UST satan yatırımcılar için kanıtlar, blok zincirleri arasında varlık alışverişi yapmak için tasarlanmış bir platform olan Wormhole köprüsünde görülebilir. Protokol içindeki sabit para havuzu daha önce %50 UST’den, geri kalanı ise çeşitli diğer sabit paralardan oluşuyordu. UST şu anda havuzun %78’ini oluşturuyor. Bu da yatırımcıların onu diğer sabit paralar için sattığını ima ediyor.
Geçen hafta sonu Terra (LUNA) yatırımcıları ve ekosistemlerin tüm katılımcıları için büyük bir kabus oldu. Terra-Luna-UST ekosistemine eşgüdümlü bir saldırı gibi görünen bir olayda, tek bir oyuncu 285 milyon UST’lik devasa bir UST atarak LUNA’da devasa şortlarla sonuçlandı.

Sonuç olarak, LUNA’nın dolaşımdaki arzı tek bir günde yaklaşık 1 milyon artarak 91.357 milyona ulaştı. Böylece, LUNA fiyatı 60 doların altına düşerek yaklaşık %20 oranında düştü. Luna Foundation Guard, son gönderisinde makro koşulların büyük fiyat oynaklığına yol açtı. Bu nedenle gelecekteki olası oynaklığa hazırlanmanın ihtiyatlı olduğunu yazdı.

Luna Vakfı bazı önemli önlemler alıyor
UST sabitini korumak için, LFG Konseyi bazı kilit önlemleri uygulamayı öne çıkardı. UST sabitleyicinin korunmasına yardımcı olmak için OTC ticaret firmalarına 750 milyon dolar değerinde BTC ödünç verin. Piyasa koşulları normalleştikçe BTC biriktirmek için 750 milyon UST ödünç verin.

LFG, tüccarların yukarıdaki iki noktayı gerçekleştirmek için piyasanın her iki tarafında sermaye ticareti yapacaklarını belirtiyor. Bu, piyasa koşulları istikrar kazanmaya devam ederken LFG’nin Bitcoin rezerv havuzunun paritesinin korunmasına yardımcı olacaktır. Lunda Foundation Guard açıklıyor:

“LFG’nin yetkisi uyarınca, LFG , özellikle eski piyasalardaki oynaklık ve makro koşulların belirsizliği altında , $UST sabit ve daha geniş Terra ekonomisinin istikrarını proaktif olarak savunacaktır.”

Bu yazının yazıldığı sırada kripto para piyasası lideri olan Bitcoin, son 24 saatte %8,18 oranında değer kaybederek 31,715 dolara düştü. En büyük altcoin Ethereum ise %7,86 oranında düşüş yaşayarak Pazar akşamı 2,500 dolarda bulunan kritik destek noktasını kaybetti. Diğer en iyi altcoin’lerden Shiba Inu %17,5, AAVE %17,43, ADA %15,31 ve DOT %17 oranlarda düşüş yaşadı.

Hisse senetleri piyasasının suçu
Bununla birlikte, bazı uzmanlar ABD Dolar Endeksi’nin (DXY) devam eden kazanımlarının Bitcoin, Ether, Cardano, Solana, Shiba Inu ve diğer kripto para birimlerini daha fazla düzeltmeye itebileceği konusunda uyardı. Diğerleri, geleneksel risk piyasalarının kararı çoktan verdiğine inanıyor. Darshan Bathija Singapur merkezli kripto platformu Vauld’un kurucu ortağı ve CEO’su bu konuda şunları söyledi:

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.