Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Usta Analist: Bitcoin, Bu 2 Altcoin’in Ardından Bakacak

7 ay önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Kripto para piyasasındaki son rallide Bitcoin ön plana çıktı ve hakimiyetini güçlendirdi. Lider altcoin Ethereum’un performansı Bitcoin’e nazaran sönük kaldı. Bununla birlikte bu durum değişmek üzere olabilir. Geniş takipçi kitlesine sahip bir kripto analistine göre Ethereum, büyük bir patlama için hazırlanıyor. Analist ayrıca, değer kazanma aşamasına geçtiğini tahmin ettiği bir tokeni paylaşıyor.

Analiste göre Bitcoin, Ethereum’un ardından bakacak!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin dinlenme moduna geçerken lider altcoin Ethereum bugün atak yaptı. Bu da artık altcoin’lerin zamanının geldiğine yönelik tahminleri akıllara getirdi. Piyasada isabetli öngörüleriyle tanınan Bluntz takma adlı analist, son piyasa tahminlerini paylaştı. Analistin başarılı tahminleri için bu makaleye göz atınız. Bluntz, Ethereum’un birkaç aylık birikim aralığından çıktıktan sonra resmen boğa bölgesine girdiğini söylüyor. Analiste göre Ethereum, ETH’nin Bitcoin (ETH/BTC) karşısındaki performansına takılan traderları arkasında bırakacak. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

ETH şu anda bir buçuk yıllık bir aralıktan iyice çıktı. ETH/BTC’ye takılmakla meşgulken herkesi yakalayacak kaçınılmaz öfke pompasını bekliyoruz.

Bitcoin
Kaynak: Bluntz

Bu arada, yazı sırasında Ethereum, günlük bazda %4,7 artışla 2.352 dolardan işlem görüyordu. Lider altcoin, bu yıl şimdiye kadar yaklaşık %93 artış gösterdi. Bitcoin ile eşleştirildiğinde, Ethereum yazı sırasında 0,05462 BTC’den işlem görüyor. Bu da yıl başından bugüne kadar yaklaşık %23 düşüşe işaret ediyor.

Bluntz: Bitcoin yoluna devam edecek!

Analist, daha sonra lider kripto Bitcoin (BTC)’ye bakıyor. Bluntz, BTC’nin 36.000 dolar seviyesinde başlayan ralliyi muhtemelen uzatacağını tahmin ediyor. Analiste göre, diğer traderlar derin bir düzeltici hareket beklerken Bitcoin başka bir yükseliş için hazır. Bluntz, bu konudaki görüşünü ise şu şekilde ifade ediyor:

Tek gördüğüm insanların kar aldığı ve yaklaşan %10-15’lik geri çekilmeler konusunda uyarıda bulunduğu. Hepiniz 36.000 dolardan başlayan bu ayağın ne kadar uzanacağına hazır değilsiniz.

Bitcoin
Kaynak: Bluntz

Bu arada Bluntz’un, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan bir teknik analiz yöntemi olan Elliott Wave teorisinin popüler bir uygulayıcısı olduğunu belirtmek gerekiyor. Teoriye göre, yükselişe geçen bir varlık, her dalganın kendi beş alt dalgasına sahip olduğu beş dalgalı bir ralliye tanık olur. Analistin grafiğine göre Bitcoin, beş dalgalı dalgalanmayı sonlandırmadan önce 53.000 dolara kadar yükselecek. BTC, yazı sırasında hafif kayıpla 43.166 dolardan işlem görüyordu.

Bluntz: SUI, değer kazanma aşamasına hazır!

Analist, son olarak katman-1 akıllı sözleşme Blockchain’i Sui’yi (SUI) ele alıyor. Bluntz’a göre Sui, birikim aşamasından çıkmaya hazır. Bu doğrultuda analist, “SUI, değer kazanma aşamasına hazır görünen bir başka yeni altcoin. İlk listeleme pompasından sonra %80’lik bir düşüş yaşadı. Ancak, şimdi çok güzel bir birikim var.” diyor. Sui, Bluntz’un birikim aralığının biraz üzerinde, yazı sırasında 0,681 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin
Kaynak: Bluntz